Hayatınız en özel ve güzel anlarından bir tanesi olan Düğün töreninizi farklılaştırmak adına teknede gerçekleştirmek seçeneği farklı ve güzel seçeneklerden bir tanesidir. İstanbul Boğazının masmavi sularının ve gökyüzünün renginin birleşmesiyle ortaya çıkan güzel ve huzurlu bir zaman geçirmek isterseniz teknede düğün tam da sizin istediğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Yıldızların altında “Evet” sözünü verirken siz ve misafirleriniz için bu mutlu anı Boğazın sularında gerçekleştirmek farklı ve eşsiz bir zaman olacaktır.

Tarihi yalıların önünde ve eşsiz bir manzarada dans etmek, eğlenmek sizin hayatınıza eşsiz bir anı ve zaman katacaktır. Fakat teknede düğün töreni düzenlemek o kadar güzel ve eşsiz olmasının ardı sıra normal düğün salonlarında ya da kapalı alanlarda düğün yapmaktan daha riskli ve daha fazla dikkat etmeniz gereken unsurlar ortaya çıkartmaktadır.

Bu önemli ve dikkat edilmesi gereken en baş unsurlardan bir tanesi mevsim seçimidir. Düğün yapmak istediğiniz mevsim bahar ve yaz ayları olmalıdır. Çünkü kış ve sonbahar aylarında olumsuz hava koşulları ve havanın soğuk olması sizin bu düğünü yapmanıza engel olacaktır. Tabii ki bahar ayı da olsa her zaman olumsuz hava koşullarına maruz kalabilirsiniz.

Bu da teknede düğün töreninin en riskli nedenlerinden bir tanesidir. Düğün töreninin teknede gerçekleştirmek isterseniz bir çok organizasyon şirketi bu sektörde yer alıyor. Düğününüzün mekan süslemelerinden, yemek seçimi, müzik seçimi, menü hazırlanması, davetiyelerden ikramlıklara kadar bir çok ayrıntıyı bu seçeceğiniz organizasyon şirketleri ile birlikte planlamasını yapabilirsiniz. Düğün organizasyonlarının en büyük sorunlarından bir tanesi de uyumluluktur. Düğün töreninizin orkestrasıışıklandırma seçimlerisüslemeleri ve doğru mekan seçiminin hepsi birbirleriyle uyumlu halde gözükmesi misafirleriniz için eşsiz bir zaman dilimi oluşturacaktır. Bu uyum için önemli unsurlar tabii ki sizlerin seçimleridir.

Kendi seçimlerinizi organizasyon şirketlerine belirterek ve seçimlerinizde zorlandığınız yerlerde organizasyon şirketlerinin de fikirlerini alarak sizlere yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz. Tekne düğünü organizasyonu geçtiğimiz günlere nazaran günümüzde çok fazla bir artış göstermektedir. İstanbul, İzmir, Çanakkale gibi denize kıyısı olan şehirlerimizde bu eşsiz düğün töreninizi planlayabilirsiniz. Düğün töreninizin organizasyonu için kiralayacağınız teknede düğününüzde yüksek sesli müzik yayını yapacağınızdan dolayı müzik sisteminin önemi çok büyüktür.

Düğün töreninizin olmazsa olmazlarından müzik seçiminin öneminin de çok büyük olduğunu unutmayın. Düğün töreninizi dilediğiniz takdirde canlı müzikfasıl veya keman gibi farklı müzik aletleriyle zenginlik katabilirsiniz. Tabii bunun haricinde kendi hazırladığınız CD ile de müzik seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. İkram konusuna gelince tekne düğünlerinde ikramlıklar genelde menü ve kokteyl şeklinde gerçekleştirilmektedir. İkramlarınızı tercihinize göre kokteyl veya yemek tarzında planlayabilirsiniz.

Bu tamamen sizin kendi ellerinizde olan bir seçenektir. Tabii bunun yanında ikram alternatiflerinizin yanında içeceklerinizi alkollü ya da alkolsüz içecekler ile tamamlayabilirsiniz. Bunların dışında aynı zamanda teknenin kapasitesi de çok büyük bir önlem taşır. Gelecek misafir sayınız doğrultusunda size uygun bir tekne kiralamalısınız. Teknede düğün organizasyonu şirketlerinin genelde çoğunda fotoğraf ve video çekim hizmetlerine yer verilmektedir.

Fakat bazı organizasyon şirketleri bu hizmetten ek hizmet alabiliyor. Düğün töreninizi yapmak için seçtiğiniz organizasyon şirketiyle ön görüşme sırasında bu konuyu da görüşmeyi unutmayınız. Teknede düğün organizasyon’larında en riskli unsurun hava koşulları olduğunu belirtmiştik. Düğün gününüzde ani bir şekilde gerçekleşen kötü hava koşulları Düğün töreninizin bozulmasına neden olabilir.

Genel olarak organizasyon şirketleri bu gibi kötü durumlar için yedek bir kapalı mekan alternatifi sunabiliyorlar. Organizasyon şirketinizle ön görüşmenizde ek mekan sunup sunamayacaklarını konuşmanızda düğün gecenizin bozulmaması için büyük bir öneme sahiptir.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA