Tekne İle Yüzme Turu

Grup halinde ya da bireysel olarak özel tekneler eşliğinde açık denizde, birçok farklı plajlara demir atarak yapılan yüzme aktivitesidir. Yazın bunaltıcı sıcağından kurtulmak, şehrin kirliliğinden ve bunaltıcılığından uzaklaşmak, plajlardaki kalabanın beraberinde açık denizde doyasıya yüzmek, yeni koylar keşfetmek, güneşin tadını doyasıya çıkartmak yüzme turunun size sağladığı avantajlardan ilk akla gelenlerdir diyebiliriz.

Yüzme turları yalnızca yaz turizminin yapıldığı yerlerde değil, İstanbul denizi olan gibi büyük ve kalabalık şehirlerde de çok sık şekilde düzenlenmektedir. Çünkü bu gibi şehirlerde plajlar çok kalabalık olabilmekte ve denize girmek keyif veren bir aktivite olmaktan çıkıp zahmet veren bir olay haline bürünebilir.

Ancak bu duruma tekne turları bir ilaç gibi gelmektedir. Yüzme turunun en büyük avantajlarından sayabileceğimiz ‘farklı lokasyonlarda yüzme imkânı’ size açık denizde istediğiniz bir yere demir atıp yüzme imkânı sağlayacaktır. Yüzme turu için tasarlanan gemilerde bulunan kaydırak, tramplen gibi aletlerle aqua park tadında eğlencenin tadına varmanız da mümkündür.

Yaz aylarında tatil yerlerinde artan nüfusun sonucunda plajlardaki artan kalabalık sonucu denize girip yüzmek zor hale gelebilmesi sebebiyle yüzme turları oldukça mantıklı bir hale gelmiştir. Plajlardaki kalabalığın artması sebebiyle kıyılardaki kirlilik de yüzmeyi zorlaştıran bir sebep olarak gün yüzüne çıkabilmekte oysa yüzme turları ile açık denizlerde çok daha temiz ve berrak sularda yüzme imkânı sağlanabilmektedir.

Yalnızca kalabalıktan, kirlilikten gibi olumsuz nedenlerden kurtulma yolu olarak bakılmaması gereken yüzme turları günümüzde çok farklı eğlencelere ev sahipliği yapmaktadır. Yüzme turları için özel olarak tasarlanan teknelerde yer alan; güneşlenme alanları, kaydıraklar, müzik olanağı, bar gibi hizmetler de eğlencenin doruk noktası için birer basamak olarak sayılabilir.

Yüzme turu denince akla sadece yüzme gelmemelidir. Yüzmenin yanı sıra koy gezebilir, doğal güzellikleri görebilir, dalış sporu yapılabilirsiniz. Böylelikle yüzmenin yanında daha birçok aktiviteyi yapmış olursunuz.   Dans, tiyatro gibi topluluklar tarafından da kullanılan yüzme turları grup halinde eğlenmek için oldukça kullanılan bir yöntemdir.

Aynı zamanda futbol, basketbol spor gibi spor takımları tarafından da takıma özel olarak kiralanan teknelerle, yüzme turlar düzenlenmekte ve takım arkadaşlarınızla kendinize özel eğlenceli vakit geçirebilmektesiniz.   İsteğinize göre sizin için kiralanan yat veya tekne sayesinde ailenizle bir arada çevreden uzak bir şekilde yüzmenin tadını çıkarabilir, cocuklarınıza unutamayacakları bir eğlence yaşatabilir ve ailecek çok mutlu vakitler geçirebilirsiniz.

Hali hazırda yüzme turu düzenleyen birçok organizasyon şirketi bulunmakta ve tur sırasında ihtiyacınız olan her hizmeti size sağlayabilmektedir. (kahvaltı, öğle yemeği. demirlenen koyda yüzme, tüm gün teknede güneşlenme, alkollü- alkolsüz içecek, yemek saatleri dışında da yemek imkanı vs.) Ayrıca organizasyon şirketleri kaptan, rehber, garson gibi gerekli çalışanların da sizin için ayarlar ve hizmetinize sunar. Ailenizle, çalışma arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle birlikte serin sularda yüzerek muhteşem bir gün geçirebilir, yoğun iş temposundan üzerinizde biriken stresi atmanın en iyi yollarından biri olan yüzme turları yazın en güzel aktivitelerinden biri diyebiliriz.

Son olarak yazın sıcak günlerinde yüzme turu ile hem yüzüp hem gezmek varken neden kalabalık plajlarda, kirli ve bulanık sularda, bunaltıcı bir ortamda kendinize yüzmek adına altında eziyet edesiniz ki? Haftasonu yüzme ve eğlenme isteğiniz yüzme turu ile harika bir hal alırken neden kalabalık ve bunaltıcı plajlarda bir eziyete dönüşsün? Üstelik çok stresli, yoğun bir haftanın ardından kim bu şekilde vakit geçirmek ister? Siz yüzmek isteyin gerisini yüzme turu organizaasyonu yapan şirketler halledeceklertir.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA